Reizes, kad labāk ir investēt nevis krāt!

Uzkrājumu kontiem var būt slikta reputācija, jo tiem ir tik zems ienākumu līmenis, jo īpaši mūsdienu ekonomiskajā situācijā. Tas ir taisnība, ņemot vērā inflāciju, jūs faktiski var zaudēt naudu uz krājkontu ilgtermiņā. Federālo rezervju nav bijis laipns noguldītājiem, jo īpaši kopš finanšu krīzes, kad Fed samazināja procentu likmi uz vēsturiski zemu. Bet pat pašreizējā amerikāņu ekonomikā ietaupījumiem ir dažas izteiktas priekšrocības salīdzinājumā ar ieguldījumiem.

“Vidējais ietaupītājs dos labāku rezultātu nekā lielisks investors, kas nezina,” apstiprināja finanšu plānotājs David A. Schneider. Abas stratēģijas labi darbojas kopā, bet bez ietaupījumiem ieguldījumi nebūtu iespējami. Lai gan ieguldījumi ilgtermiņā palielinās jūsu peļņu, tas var nebūt jūsu galvenais finansiālais mērķis. Tas viss ir atkarīgs no jūsu finansu konteksta, kur jūs dzīvojat un kas jums ir svarīgi. Šeit ir piecas reizes, kad ir gudrāk piešķirt prioritāti taupīšanai.

1. Kad esat parāds

Ja jums ir liels parāds, ieguldījumi noteikti nedrīkst būt jūsu prioritāte. Pirmkārt, jūs vēlaties atbrīvoties no šī parāda neatkarīgi no tā, vai tas ir par medicīniskiem rēķiniem, kredītkartēm, izglītību utt. Vērtspapīru un biržu komisija iesaka visu parādu atmaksāšanu, pirms tiek ietaupīti un ieguldīti. Bet, ja jūsu vienīgais parāds ir, piemēram, skolēnu aizdevums vai automašīnas maksājums, kas jums ir kontrolēts, ietaupījums joprojām varētu būt laba ideja.

Tā kā tas ir tik populārs, kredītkaršu parādus nevajadzētu ignorēt. Bet, kamēr jūs joprojām varat veikt studentu aizdevuma maksājumus savlaicīgi, ir vērts izveidot ārkārtas noguldījumu kontu, pirms samaksājat pilnu kredīta atlikumu, neskatoties uz pieaugošajām procentu likmēm. Ja, samaksājot visus savus parādus un aizdevumus uzreiz, jūs novietotu vietā, kur jūs nevarat atļauties nākamos lielos izdevumus, kas nāk kopā, jūs varētu atkal iekļūt parādos.

2. Ja jums nav avārijas fonda

Daži cilvēki piesardzīgi vērš uzmanību uz to, ka ārkārtas situācijās tiek nodoti pārāk daudz naudas krājkontā zaudējumu dēļ, kas saistīti ar inflāciju. Bet nekāds ārkārtas fonds vispār nebūtu daudz dārgāks. Saskaņā ar “Cheat Sheet” rokasgrāmatu ietaupījumiem, prioritātēm optimālā finansiālā nodrošinājuma nodrošināšanai ir jābūt šādām:

Avārijas fonds (viens mēnesis izdevumu)
401 (k) ar uzņēmuma atbilstību
Kredītkartes atlikumi
Lielāks ārkārtas fonds (trīs līdz deviņi izdevumu mēneši)
IRA
401 (k)
Vienīgais ieguldījums, kas samazina ietaupījumu, ir 401 (k), kas piedāvā darbinieku spēles, jo tas būtībā ir brīva nauda, ​​lai liktu jūsu pensionēšanos. Pretējā gadījumā jūsu prioritātei vajadzētu būt ievērojamam avārijas fondam, īpaši, ja jums ir apgādājamie vai mainīgie ienākumi. Tikai 38% amerikāņu ir pietiekami daudz naudas savos ietaupījumos, lai samaksātu par pārsteiguma izdevumiem, piemēram, par automašīnas remontu 500 ASV dolāru apmērā vai tūkstoš tūkstoš tūkstoš ārkārtas vietas apmeklējumu. Negaidīts darba zaudējums var radīt vēl lielāku kaitējumu, ja jums nav pietiekamu ietaupījumu.

3. Ja vēlaties sagatavoties lieliem izdevumiem

Uzkrājumu kontu galvenā priekšrocība, salīdzinot ar ieguldījumiem, ir piekļuve. Tas ir kompromiss, kad runa ir par atdošanu. Var būt noteikti sodi, kas saistīti ar naudas izņemšanu no investīciju konta, bet nauda krājkontā būtībā ir jums, kad vien tas ir nepieciešams. Federālie likumi ļauj no septiņiem izņemtajiem līdzekļiem katru mēnesi no krājkontiem, kuriem vajadzētu būt daudz, ja jūs rezervēsiet šos izņemtos maksājumus par lieliem vai neparedzētiem izdevumiem.

Pat tad, ja tas nav obligāti ārkārtas situācijā, ir gadījumi, kad ir gudrs, ja nauda tiktu rezervēta gan paredzamajiem, gan neparedzētajiem izdevumiem. Jūs varat paļauties uz to, ka mēreni automašīnu remonts un medicīniskie rēķini tiks sagrozīti, un jūs, iespējams, vēlēsities novirzīt naudu arī par plānotajiem izdevumiem. Tālāk ir norādīts vispārējs noteikums: Ietaupiet īstermiņa mērķus un ieguldiet ilgtermiņa mērķos. Piemēram, jūs vēlaties ietaupīt jaunu automašīnu vai nākamo iemaksu mājā, taču jūsu izceļošana vai bērna izglītība 10 līdz 15 gadu garumā varētu būt pamatoti ieguldīt.

4. Pēc nesenās finanšu krīzes

Pēc finanšu krīzes jūs, iespējams, iztērējat savu ārkārtas noguldījumu fondu, tāpēc jums būs jāstrādā, lai atjaunotu atlicinājumu. Ir svarīgi nomainīt naudu, kuru izmantojāt, lai mazinātu plaisu finanšu krīzes laikā. Lai gan finanšu eksperti iesaka ietaupīt vismaz 10% no jūsu iemaksas mājās, tas var nebūt iespējams pēc finansiālas kavēšanās. Dodiet sev laiku, lai atgūtu, un sāciet lēnām ietaupīt naudu, atkāpjoties no tā, ko jūs varat darīt, līdz jūs atgriezīsieties pie kājām. Pat ja jūs varat tikai likt prom $ 20 nedēļā, tas ir sākums. Neļaujiet saviem finanšu bailēm liegt jums ietaupīt naudu.

5. Pēc nozīmīgas dzīves notikuma

Vai tu tikai uzņēma jaunu bērnu? Vai jūs esat šķīries vai precējies? Būtiskākie dzīves notikumi var būt aizraujoši. Tomēr, atkarībā no notikuma, tie var būt arī milzīgs naudas aizplūšana. Ja nesen esat piedzīvojis dzīves pārmaiņas, ir gudri ietaupīt naudu par saistītiem īstermiņa izdevumiem. Piemēram, pēc bērna piedzimšanas jūs vēlaties saņemt papildu līdzekļus neparedzētiem medicīniskiem apmeklējumiem, autiņbiksītēm un citiem gadījumiem. Ja jums ir grūti ietaupīt pietiekami daudz naudas pēc lielas dzīves maiņas, nevajag būt pārāk kautrīgam, lai jautātu draugiem un ģimeni par iemaksām.

Krāt vai investēt? Kas ir piemērots Tev?

Ietaupījumi un invesīcijas ir divi unikāli jēdzieni, un ir svarīgi saprast atšķirību starp tiem un katra nepieciešamību. Ietaupījums pēc definīcijas ietver naudas aizsardzību un saglabāšanu no zaudējumiem. No otras puses, ieguldīšana nozīmē ilgtermiņa apņemšanos izņemt naudu un ļaut tai attīstīties. Tas ietver risku, piemēram, gadījuma rakstura un neizbēgama lejupslīde tirgū; tomēr ilgtermiņā (piecus gadus vai ilgāk) šie nogremdējumi tiek izlīdzināti vispārējā augšupejošajā izaugsmes modelī.

Lai sasniegtu labākos iespējamos rezultātus, ir svarīgi, lai jūsu izglābšanas vai investīciju mērķi atbilstu atbilstošiem finanšu instrumentiem. Piemēram, krājumus un akciju kopfondus parasti uzskata par lieliskiem ilgtermiņa ieguldījumu iespējām. Lielākajai daļai pagājušā gadsimta krājumi ir radījuši vislabāko peļņu, salīdzinot ar gandrīz katru citu pieejamo ieguldījumu. Bet īsā laika posmā (līdz pieciem gadiem), tie var būt diezgan nepastāvīgi un bīstami nepareizi sagatavotiem portfeļiem, jo ​​krājumi – un akciju tirgus kopumā – vēsturiski pieredzējuši īstermiņa vērtības kritumu.

Ja divus gadus vēlaties veikt iemaksu jaunā mājā, vai arī viens no jūsu bērniem apmeklēs kolēģiju trīs, jūs vienkārši nevarēsiet uzņemties ilgtermiņa ieguldījumu saistības, lai segtu šos izdevumus. Šādas īstermiņa vajadzības ir daudz labāk risinātas ar ietaupījumu koncepciju un jūsu kapitāla saglabāšanu. Lai gan ieguldījumi mēģina pelnīt naudu, ļaujot tai apvienoties ar pieņēmumu par noteiktu riska līmeni, taupīšana darbojas, lai aizsargātu jūsu investīciju kapitālu, lai tas būtu nekaitīgs un pieejams, kad tas ir nepieciešams.

Lai gan īstermiņa investīciju horizonta riska līmeņa paaugstināšana nav veids, kā rīkoties, ne tikai jūsu naudas glabāšana bez procentiem vai ārkārtīgi zemu izmaksu krājkonts. Mērķis ir atrast veidu, kā nodrošināt, ka jūsu nauda ir droša pret risku un ir viegli pieejama tuvākajā laikā, vienlaicīgi novietojot to, lai kompensētu inflācijas mazinošo ietekmi. Tādēļ ir svarīgi izvēlēties ietaupījumu iespēju, kas nodrošina abus šos mērķus, un to ir viegli uzstādīt un pārvaldīt.

Izlemjot, kur ievietot savu naudu relatīvi īsā laika periodā, jums rūpīgi jāsver vairāki faktori, kas saistīti ar īstermiņa ietaupījumiem. Tie sniegs jums labu norādi, kura ietaupījuma iespēja vislabāk atbilst jūsu vajadzībām. Dažas lietas, kas jāapsver, ietver: naudas summu, kuru jūs gatavojaties iekļaut savā krājkontā; Jūsu rīcībā esošā laika apjoms, pirms līdzekļi ir nepieciešami; un cik svarīga ir līdzekļu ērtība.

Ir vairākas dažādas iespējas izpētīt, katrai no tām ir savas priekšrocības un trūkumi. Četri galvenie uzkrājošie transportlīdzekļi, kas paredzēti izpētei, ietver krājkontus, noguldījumu sertifikātus (CD), naudas tirgus kontus un dažus obligāciju ieguldījumu fondus. Bet rūpīgi pietrūkst; procentu likmes var būtiski atšķirties šo instrumentu piegādātāju vidū. Piemēram, Stockbrokers var piekļūt valsts mēroga informācijai par kompaktdiskiem un naudas tirgus fondiem, un tie ir labs avots augstajiem šo posteņu peļņas rādītājiem.

Kāpēc man būtu jāinvestē?

Lai izveidotu savu bagātību, jūs vēlaties ieguldīt savu naudu. Ieguldījumi ļauj jums novirzīt savu naudu automašīnās, kas spēj nopelnīt stabilu peļņu.

Ja jūs neieguldāt, jūs zaudējat iespēju palielināt savu finansiālo vērtību. Protams, jums ir potenciāls zaudēt savu naudu investīcijās, bet, ja jūs gudri ieguldāt, potenciāls iegūt naudu ir lielāks nekā tad, ja nekad neiegūsit.

Šeit ir desmit desmit iemesli, kā ieguldīt savu naudu:

1. Grow savu naudu

Jūsu naudas ieguldīšana ļauj jums to augt. Lielākā daļa ieguldījumu instrumentu, piemēram, krājumi, depozītu sertifikāti vai obligācijas, piedāvā peļņu no jūsu naudas ilgtermiņā. Šī atdeve ļauj jūsu naudu veidot, laika gaitā radot bagātību.

2. Saglabājiet pensiju

Tā kā jūs strādājat, jums vajadzētu ietaupīt naudu pensijai. Novietojiet pensijas ietaupījumus uz ieguldījumu portfeli, piemēram, akcijām, obligācijām, kopfondiem, nekustamo īpašumu, uzņēmumiem vai dārgmetāliem. Tad pensijas vecumā jūs varat izdzīvot no šiem ieguldījumiem nopelnītos līdzekļus.

Pamatojoties uz jūsu personīgo risku, jūs varētu vēlēties, lai jūsu investīcijas tiktu uzskatītas par riskantākām jaunākā vecumā. Lielāks risks palielina jūsu iespējas nopelnīt lielāku bagātību. Kļūstot konservatīvākam, tikmēr, kamēr jūs esat vecāks, var būt gudrs, it īpaši tādēļ, ka jūs sasniedzat pensionēšanās vecumu.

3. Nopelniet lielāku atdevi

Lai augt savu naudu, jums tas jādara vietā, kur tas var nopelnīt augstu peļņas līmeni. Jo augstāks peļņas līmenis, jo vairāk naudas jūs nopelnīsit. Ieguldījumu fondi parasti piedāvā iespēju iegūt lielāku peļņu nekā krājkontiem. Tāpēc, ja jūs vēlaties iespēju nopelnīt lielāku atdevi no jūsu naudas, jums būs jāizpēta, kā ieguldīt savu naudu.

4. Sasniegt finanšu mērķus

Ieguldījumi var palīdzēt sasniegt lielus finanšu mērķus. Ja jūsu nauda nopelna lielāku ienesīgumu nekā krājkonts, jūs nopelnīsiet vairāk naudas gan ilgtermiņā, gan ātrāk. Šī peļņa no jūsu ieguldījumiem var tikt izmantota lielu finanšu mērķu sasniegšanai, piemēram, mājas pirkšana, automašīnas iegāde, uzņēmējdarbības uzsākšana vai bērnu ievietošana koledžā.

5. Veidot pirmsnodokļu dolārus

Daži ieguldījumu instrumenti, piemēram, darba devēja sponsorētie 401 (k) s, ļauj jums ieguldīt savus pirmsnodokļu dolārus. Šī opcija ļauj ietaupīt vairāk naudas, nekā tad, ja jūs varētu ieguldīt tikai pēcnodokļu dolārus.

6. Kvalificēties darba devēja atbilstības programmām

Daži darba devēji piedāvā saskaņot naudu, ko jūs ieguldāt 401 (k) plānā, līdz noteiktajai summai. Protams, vienīgais veids, kā jūs varat kvalificēt un nopelnīt šos atbilstošos līdzekļus, ir, ja jūs aktīvi ieguldāt savā 401 (k) plānā. Tādējādi daudzi cilvēki iegulda savus 401 (k) s, lai iegūtu atbilstošus darba devēja līdzekļus.

7. Sāciet un paplašiniet uzņēmējdarbību

Ieguldīšana ir svarīga uzņēmējdarbības radīšanas un paplašināšanās sastāvdaļa. Daudzi ieguldītāji vēlas atbalstīt uzņēmējus un palīdzēt radīt jaunas darbavietas un jaunus produktus. Viņi bauda jaunu uzņēmumu izveides un izveides procesu un to izveidi veiksmīgos uzņēmumos, kas var nodrošināt viņiem lielu peļņu no saviem ieguldījumiem.

8. Atbalsta citus

Daudzi ieguldītāji vēlas ieguldīt cilvēkos, neatkarīgi no tā, vai viņi ir uzņēmumu īpašnieki, mākslinieki vai ražotāji. Šie ieguldītāji jūtas labi, palīdzot citiem sasniegt savus mērķus.

9. Samazināt apliekamo ienākumu

Kā ieguldītājs, jūs, iespējams, varēsit samazināt savus ar nodokli apliekamos ienākumus, ieguldot pirms nodokļu nomaksas dolārus pensiju fondā, piemēram, 401 (k). Ja jūs radat zaudējumus no ieguldījuma, jūs, iespējams, varēsit piemērot šo zaudējumu no jebkādu peļņu no citiem ieguldījumiem, kas pazemina jūsu ar nodokli apliekamā ienākuma summu.

10. Esi daļa no jauna uzņēmuma

Jauniem uzņēmumiem nepieciešams naudas atbalsts, un viņi vēršas pie ieguldītājiem par šo atbalstu. Daži investori var vēlēties uztraukties ieguldīt jaunos, progresīvos produktos vai pakalpojumos, vai arī piedalīties kaut kā uzņēmumā vai filmā, kas tos ievieš krāšņajā pasaulē.