Logo_circle
Labdarības fonds, kurš palīdz atveseļoties bērniem pēc vēža
Atbalsti RH3 Fondu piedaloties labdarības izsolēs
Header_photo

Par Dināru!

Kad Dināra nokļuva bērnu slimnīcā, viņa bija vien 1.5 gadu jauna. Neiroblastoma (nervu šūnu audzējs) ar metastāzēm – šāda diagnoze šokēja ģimeni. 11 mēnešus ilgs ķīmijterapijas kurss, starošana... Dināra ir spēcīga. Un šajā cīņā viņa uzvarēja. Dināra atgriezās mājās pie saviem mīļajiem, ar laiku viņa sāka apmeklēt bērnudārzu. Diez ko bieži gan tas neizdevās, jo ķīmijas radītās sekas lika par sevi manīt – pasliktinājās dzirde, plaušās krājās šķidrums, kā arī vienā no pārbaudēm atklājās artrīts. Šo seku regulāra novēršana neļāva Dinārai apmeklēt skolu. Pus gads piektajā klasē – tas ir ilgākais laiks, kādu viņa ir pavadījusi skolas solā bez pārtraukuma. Dināra cītīgi ir mācījusies arī mājās un slimnīcā, kā rezultātā 5 un 6 klašu mācību priekšmetu vērtējumi ļāva viņai saņemt sudraba liecības.

Šie dzīves uzliktie pārbaudījumi nemazināja Dināras vēlmi apgūt ko jaunu. Viņa ļoti priecājās par dziedāšanas nodarbībām pie vokālā pedagoga un sporta deju treniņiem. Zīmēšana joprojām ir Dināras sirdslieta. Viņai ir talants, tādēļ iestāšanās mākslas skolā šķita loģisks solis, bet...
12 gadu vecumā Dinārai bija jāuzsāk ķīmijterapijas kurss BKUS onkoloģijas nodaļā. Atkal. Savādāks diagnozes nosaukums, lielāki pārdzīvojumi, jo šoreiz pati visu saprata. Bija ārkārtīgi grūti. Bet tas vairs nav svarīgi. Pēc 10 mēnešu ilgas ārstēšanās, Dināra ir mājās!
Nezaudēt dzīvesprieku... to varētu mācīties no šīs smaidīgās meitenes ar skaistajām brūnajām acīm. Novērtēt, kas dots un dzīvot. Jo sapņi jau nekur nepazūd. Tie var mainīties, lai gan Dināras sapnis joprojām ir saistīts ar zīmēšanu.... Viņai viss izdosies!

Par Dināru!
Par Dināru!
Clock 2017.03.23 Statistic 853