Kas īsti ir investīciju fonds?

Ieguldījumu fondi nodrošina vieglu piekļuvi finanšu tirgiem. Kā nodrošinājums pensijai, kā ieguldījums obligāciju tirgos ar augstāku peļņu vai kā riskantāku ieguldījumu akciju tirgos – fondi ir ekonomisks un efektīvs veids, kā īstenot izvēlēto ieguldījumu.
Fonds sastāv no izvēlētu vērtspapīru portfelī (piemēram, Eiropas uzņēmumu emitētās obligācijas), ko pārvalda eksperti – fondu pārvaldnieki. Kā to prasa Austrijas Ieguldījumu fondu likums, šis portfelis ir plaši diversificēts. Tas nozīmē, ka tas iegulda, piemēram, daudzos uzņēmumos un / vai valstīs. Katram fondam bieži tiek veidota tā saucamā neto aktīvu vērtība (vismaz reizi dienā). Šī vērtība ir balstīta uz fonda aktīvu vērtību. Fonda emitēto akciju skaits nav ierobežots, tāpēc arī tiek lietots termins “atklātie ieguldījumu fondi”.

Ieguldījumu fondu pamatprincipi saskaņā ar Austrijas Investīciju fonda likumu:

  • Līdzekļi ir tā sauktie “atvērtie fondi”, kas nozīmē, ka tie ir pieejami neierobežotiem investoru skaitam, un jaunas akcijas var tikt izsniegtas jebkurā brīdī
  • Vadību pārvalda specializēta iestāde (t.i., aktīvu pārvaldīšanas kompānija)
  • Līdzekļus pārvalda un vērtspapīrus izvēlas eksperti (t.i., fondu pārvaldītāji)
  • Plaša riska diversifikācija, piem., dažādu emitentu, valstu un kategoriju vērtspapīros
  • Pastāvīga (visbiežāk, katru dienu) neto aktīvu vērtības noteikšana
  • Pārvaldībā esošie aktīvi tiek sadalīti vienāda lieluma fonda daļās
  • Neatkarīgu revidentu stingra kontrole pār fondu vadības komandu
  • Fonda akcionārs ir pārvaldīto aktīvu proporcionāls līdzīpašnieks; fonda daļas pārstāv īpašus aktīvus (aktīvu sadalīšana un atgūšana, ja jūsu galvenā banka vai banka, kas piešķirta ar vērtspapīru glabāšanu (t.i., depozitārija banka), bankrotē)
  • Investora maksimālā pārredzamība

 

Ieguldījumu fonds ir transportlīdzeklis, kas ļauj vairākiem atsevišķiem un nesaistītiem ieguldītājiem, privātpersonu vai uzņēmumu grupai veikt ieguldījumus kopā.

Apvienojot savu kapitālu, ieguldītāji var dalīties ar izmaksām un gūt labumu no lielāku summu ieguldīšanas priekšrocībām, ieskaitot iespēju plašāk dažādot dažādus aktīvus un tādējādi izplatīt savus riskus. Ieguldījumu fondu var izveidot un pārvaldīt daudzos iespējamos veidos, galvenokārt atkarībā no fonda ieguldītāju vajadzībām.
Investoru skaits fondā nav fiksēts. Ieguldījumu fondi var tikt veidoti dažādos veidos, piemēram, kā ieguldījumu sabiedrība ar valdi un ieguldītājiem kā akcionāriem, vai kā līgumiska vienošanās starp ieguldītājiem un pārvaldības sabiedrību. Sākotnēji līdzekļus var izveidot uz nenoteiktu laiku vai uz noteiktu laiku. Viņi var turēt tradicionālos finanšu aktīvus, piemēram, akcijas un obligācijas, vai ieguldījumus kā eksotiskus, piemēram, vintage vīnus, gleznas vai autortiesības. Tie var radīt ienākumus ieguldītājiem vai mēģināt maksimāli palielināt savu ieguldījumu kapitāla vērtību. Tās var būt atvērtas pārdošanai jebkuram atsevišķam ieguldītājam vai arī to var izmantot tikai pieredzējušiem ieguldītājiem, piemēram, finanšu iestādēm vai ļoti bagātām ģimenēm.

Luksemburgas fondu likumi attiecas uz daudziem dažādiem fondu veidiem, bet vissvarīgākā kategorija ir PVKIU fondi, kuri ir izveidoti saskaņā ar stingriem Eiropas Savienības noteikumiem un var veikt ieguldījumus tikai noteiktos ieguldījumu klasēs. PVKIU fondus var iegādāties ieguldītāji jebkurā Eiropas valstī, kurā tie ir atļauti pārdošanai, un vairākās valstīs citos reģionos vai citos kontinentos, kur tie ir atļauti, piemēram, dažās Āzijas valstīs. Luksemburgā dzīvo gandrīz trīs ceturtdaļas no visiem Eiropas fondiem, kurus pārdod ieguldītājiem vairāk nekā vienā valstī.

 

Top 11 blogi kuriem sekot līdzi par investīcijām

Pieredze ir viens no galvenajiem faktoriem, kā apgūt labāko praksi un visgudrākos veidus portfeļa pārvaldīšanai.

Šodien ir vairāki kvalitatīvi emuāri, kas var palīdzēt jums iegūt šīs zināšanas, neatkarīgi no tā, vai esat pieredzējis investors. Ieguldījumu teoriju, tirgus ziņu, personīgās pieredzes (labas un sliktas), potenciālo investīciju vietu / platformu un atsauksmju izpēte ir būtisks veids kā augt kā ieguldītājs.

Tālāk norādītie emuāru autori, kas nāk no dažādām atšķirīgām tēmām, ir paredzēti, lai izglītotu savus lasītājus un palīdzētu viņiem apgūt personīgo finanšu un investīciju prasmes, rīkus un stratēģijas. Pēc šiem emuāriem būs iespējams sagatavoties ieguldījumiem ceļā.

The Big Picture

Barijs Ritoltss ne tikai darbojas Big Picture, viņš ir arī sava īpašuma pārvaldīšanas un finanšu plānošanas firmas galvenais investīciju speciālists. Barijs sedz investīcijas un tirdzniecību makroekonomikai un visam pārējam. Ar savu profesionālo pieredzi un ~ 130 miljoniem emuāru apmeklētāju ir grūti atrast iemeslu neveikt viņa ātri un viegli lasāmus rakstus.
Labi naudas centi

Good Financial Cents

Jeffs Rose pasargā lietas no labiem finanšu centiem, vienlaikus sniedzot saviem lasītājiem visaptverošas personīgās finanšu konsultācijas. Ārpus labu finanšu centu vadīšanas viņš ir arī sava īpašuma pārvaldīšanas uzņēmuma izpilddirektors un ir sarakstījis vislabāk pārdoto grāmatu par personīgajām finansēm. Jeffam ir liela pieredze ar neveiksmēm un panākumiem, kas viņam padara gandrīz nevienu.

The Reformed Broker

Jūs varētu atpazīt Josh Brown, Reformēto brokeru dibinātājs, no CNBC ziņojuma par pusslodzi, kur viņš strādā kā regulārs līdzstrādnieks. Reformētais brokeris ir visu par tirgiem, politiku, ekonomiku, plašsaziņas līdzekļiem, kultūru un finansēm – sniedzot jums ar tirgu saistītas izpratnes, kas palīdzēs jums veikt gudrākus finanšu lēmumus.

Money Nomad

Money Nomad ir vērsta uz to, lai sniegtu padomus, kā palīdzēt cilvēkiem pašiem uzsākt tiešsaistes biznesu. Lai gan viņš ne vienmēr raksta par ieguldījumiem un finansēm, viņš to dara labi. Viņš visu mēģina izmēģināt, pirms to ierosināt vai rakstīt atzinumu …, par ko mēs, visticamāk, visi varam vienoties, ir labs rādītājs, ka viņš sniegs godīgus padomus.

Financial Samurai

Finanšu Samuraja moto ir “finansiālās neatkarības panākšana agrāk, nevis vēlāk.” Sam Dogen, ex-Wall Streeter un finanšu Samuraju dibinātājs, piedāvā padziļinātus un detalizētākus rakstus par investīcijām un finanšu plānošanu. Viņam ir stingrs secinājums, kas padara interesantus un ieskicējamus komentārus, kas bieži noved pie produktīvām tiešsaistes sarunām.

My Money Blog

Jonathan Ping ir rakstījis par naudu 9 gadus un ir daudz pieredzes. Viņa padoms par Mans emuāru galveno uzmanību pievērš tam, kā palīdzēt cilvēkiem uzlabot savas finanses – aptverot visu, sākot no priekšlaicīgas pensionēšanās, līdz investīcijām, lai ietaupītu naudu. Mēs patiešām novērtējam savas zināšanas un atklātību par personīgo finanšu lēmumu pieņemšanas procesu dalīšanu.

Modest Money

Modest Money ir vienas pieturas aģentūra. Papildus personīgajām finanšu konsultācijām viņi piedāvā atjauninājumus par ieguldījumu ziņu pārrāvumiem, kas varētu radīt vai pārtraukt jūsu portfeļa darbību. Nav svarīgi, kāds ir jūsu finansiālais stāvoklis, jūs varat atrast rakstu, kas attiecas uz jums. Modest Money sniedz personiskās pieredzes padomu, kā arī iesaka citiem finanšu žurnāliem sekot un lasīt tālāk.
Koledžas ieguldītājs

The College Investor

Robert Farrington ir uzdevums palīdzēt Millennials sākt veidot reālas bagātības viņu nākotnei. Ar Millennials bieži reizes sasprādzētas ar studentu aizdevuma parādu, College Investor sniedz padomus, kā pārvaldīt parādu, ieguldīt kā tūkstošgadu un sasniegt finanšu brīvību.
Mr Money naudas ūsas

Mr. Money Mustache

Mr Money, ūsas vēlas palīdzēt jums dzīvot slikti dzīves brīvā laika, ienesīgs. Lai jūs tur nokļūtu, viņa raksti ietver padomus, kā veidot labklājību un pārvaldīt personīgās finanses. Pastāvīgie sekotāji ar nepacietību gaida jaunas ziņas … kas parasti notiek 2 līdz 3 reizes mēnesī.

Nerd’s Eye View

Nerd’s Eye View specializējas rakstot par finanšu plānošanas stratēģijām un prakses vadības idejām. Emuāra dibinātājs Michael Kitts ir vairāk nekā 20 gadu pieredze finanšu plānošanā un joprojām ir veltīts tam, lai turpinātu mācīties vairāk. Viņa moto ir “Mana iemesla dēļ ir nepārtraukti mācīties, un pēc tam dalīties ar to, ko esmu iemācījies kā idejas, ko citi var īstenot.”

A Wealth Of Common Sense

Bens Karlsons, autors un dibinātājs vai kopīgas darbības bagātība, ir lielisks darbs, lai sadalītu dažādos finanšu aspektus, lai vienkāršotu skaidrojumu, ko ikviens varētu saprast. Kopējās drošības bagātība ir vērsta uz bagātības pārvaldību, finanšu tirgiem, ieguldījumiem un investoru psiholoģiju.
Investors Junkie