Kredīts – risinājums daudziem uzņēmumiem

Arī uzņēmumiem ir situācijas, kad neparedzētu apstākļu dēļ vajadzīgs finansiāls atbalsts. Uzņēmējiem tas ir īpaši būtiski, jo, neizmantojot iespējas īstajā brīdī, var zaudēt labu peļņu. Ne velti kredīts uzņēmumiem ir kļuvis par pieprasītu finanšu pakalpojumu gan lieliem, gan maziem uzņēmumiem.

Aizdevumi uzņēmumiem palīdz atrisināt gan īstermiņa finansiālās grūtības, gan arī palīdz gadījumos, kad nepieciešams veikt tūlītējas investīcijas, lai uzlabotu ražošanu, pilnveidotu uzņēmuma darbību vai lai izmantotu iespēju realizēt labu biznesa ideju.

Pat ļoti veiksmīgiem un lieliem uzņēmumiem var būt nepieciešams kredīts, lai, piemēram, paplašinātu uzņēmuma darbību un segtu tekošos izdevumus gadījumos, kad visi finanšu līdzekļi ir ieguldīti aprīkojumā un izejvielās.

Kas ir kredīts uzņēmumiem?

Kredīts juridiskām personām ir aizdevums, kas paredzēts uzņēmējdarbības atbalstam. Tāpat, kā jebkura kredīta, arī šī aizdevuma gadījumā kredītdevējs pārliecinās par kredītņēmēja maksātspēju, pieprasot pārskatu par uzņēmuma finanšu plūsmu, pēdējo gadu peļņas rādītājiem un kredītvēsturi. Dažiem kredītdevējiem var būt svarīgs arī kredīta mērķis, piemēram, swedbank kredīts uzņēmumiem dalās septiņos dažādos pakalpojumos, vadoties pēc tā, kādam nolūkam paredzēts izvēlētais aizdevums.

Aizdevums uzņēmumiem var būt nepieciešams ļoti dažādiem mērķiem, tostarp transportlīdzekļu vai aparatūras iegādei, investīcījām, regulāro maksājumu veikšanai vai īpašuma iegādei. Ja nepieciešami līdzekļi nelieliem tēriņiem, tad labs un ātrs risinājums var būt ātrais kredīts uzņēmumiem, ko piedāvā dažādi nebanku aizdevēji, bet, ja nepieciešamas lielākas summas ilgtermiņa investīcijām, tad drošāki un izdevīgāki ir banku piedāvājumi.

Kredītu mērķi un nepieciešamība

Kā jebkura kredīta gadījumā, jābūt ļoti apdomīgiem un jāizsver kredīta nepieciešamība, pat tad, ja plānots pavisam neliels patēriņa kredīts uzņēmumiem. Vēlams aizņemties tikai gadījumos, kad kredīts palīdzēs atrisināt problēmas vai uzlabos uzņēmuma darbību.

Biežākie iemesli, kādēļ uzņēmumi izvēlas noformēt kredītu:

  • jaunas biznesa idejas ieviešanai;
  • jauniem projektiem, kā piemēram, jaunu iekārtu iegādei vai mājas lapas izstrādei;
  • negaidītiem izdevumiem, piemēram, salūstot ražošanas iekārtām;
  • nodokļu nomaksai;
  • regulāro maksājumu segšanai.

Aizdevums jauniem uzņēmumiem

Bieži vien kredīts nepieciešams arī pavisam jauniem uzņēmumiem, lai uzsāktu uzņēmējdarbību, iegādātos iekārtas, un noīrētu telpas ar nepieciešamo aprīkojumu. Tā kā jauniem uzņēmumiem vēl nav stabilu ienākumu un finanšu pārskata, kas liecinātu par veiksmīgu uzņēmējdarbību, kā kredīta nodrošinājums var tikt pieprasīta arī komercķīla, nekustamais īpašums vai cita uzņēmuma galvojums, it īpaši, ja nepieciešams ilgtermiņa hipotekārais kredīts uzņēmumiem.

Prasības kredīta saņemšanai

Kā jebkurš aizdevums, arī kredīts jauniem uzņēmumiem tiek izsniegts tikai gadījumos, ja aizdevējs ir drošs par uzņēmuma finansiālo stabilitāti un tic uzņēmuma dzīvotspējai. Lai iegūtu kredītu, jauniem uzņēmumiem jāpierāda savas biznesa idejas aktualitāte, potenciāls un attīstības plāns, lai pārliecinātu, ka kredītsaistības tiks izpildītas tam paredzētajā laikā.

Tikko dibinātiem uzņēmumiem parasti tiek pieprasīta arī ķīla vai galvojums, jo kredīts uzņēmumiem bez ķīlas var tikt izsniegts tikai tad, ja uzņēmējs var uzradīt stabilu un pozitīvu ienākumu plūsmu.

Jaunas uzņēmējdarbības uzsākšana vienmēr ir riskanta, tomēr tieši šī iemesla dēļ  kredīts uzņēmumiem ir tik ļoti nepieciešams un pieprasīts, jo, lai uzņēmējdarbība tiktu pāri visiem šķēršļiem, ļoti bieži nepieciešams finansiāls atbalsts.

Dažreiz šis atbalsts vajadzīgs pašā sākumā, citreiz pēc vairākiem veiksmīgas darbības gadiem, citreiz – pavisam negaidīti. Tomēr, finansiāla palīdzība īstajā brīdī ir spējusi glābt daudzus uzņēmumus, kas tādējādi bankrota vietā ir veiksmīgi auguši un vēlāk divkāršojuši un trīskāršojuši savu peļņu.

kredīts uzņēmumiem

Kredīta iespējas tavam uzņēmumam!

Uzsākt biznesu ne vienmēr ir tik vienkārši. Lai varētu kvalitatīvi uzsākt savu uzņēmējdarbību ir nepieciešams starta kapitāls, lai varētu iegādāties visu nepieciešamo tehniku un citas vajadzīgās lietas, lai varētu uzsākt pakalpojuma sniegšanu vai preču ražošanu.

Arī tad, ja uzņēmums jau sācis darboties, ir gadījumi, kad nepieciešami papildus naudas līdzekļi, lai varētu uzsākt paplašināšanos, iegādājoties papildus ražošanas tehniku. Šādos gadījumos ikvienam uzņēmējam ir pieejams kredīts uzņēmējdarbībai.

Latvijā ir vairāki aizdevēji, kas piedāvā šāda veida iespēju. Katram no tiem, protams, ir savi nosacījumi aizdevuma saņemšanai. Esam sagatavojuši informāciju par svarīgākajiem jautājumiem saistībā ar kredītu uzņēmējdarbībai.

Procentu likme

Aizdevums uzņēmējdarbībai ir ilgtermiņa kredīts gluži tāpat kā aizdevums nekustamā īpašuma iegādei, tāpēc tas tiek aplikts ar noteiktu procentu likmi. Katrs pieteikums tiek izskatīts individuāli, tāpēc arī katram uzņēmējam šī procentu likme var atšķirties.

Uzņēmēja īpašnieks – aizdevuma ņēmējs

Aizdevums uzņēmējdarbībai tiek izsniegts tikai tādā gadījumā, ja kredītņēmējs ir šī uzņēmuma īpašnieks vai līdzīpašnieks. Attiecīgi, ja kredītņēmējs nevar pierādīt savu saikni ar konkrēto uzņēmumu, tad šis aizdevums tiek atteikts. Lai varētu saņemt aizdevumu uzņēmējdarbībai, ir nepieciešams uzrādīt oficiālu dokumentu, kas pierāda šo saistību.

Ķīla un galvotājs

Kredīts uzņēmumiem tiek piešķirts tikai tādā gadījumā, ja tiek nodrošināta ķīla. Par ķīlu var kalpot nekustamais īpašums vai transportlīdzeklis. Tas viss atkarīgs no aizdevēja noteikumiem, kā arī naudas summas, kas nepieciešama kredītņēmējam.

Attiecīgi, jo lielāka naudas summa nepieciešama, jo lielākas vērtībai ķīlai ir jāuzrādās. Daži aizdevēji piedāvā arī kredītu bez ķīlas, bet tas notiek tikai tādā gadījumā, ja vēlamā kredīta summa ir maza. Visbiežāk kredīts uzņēmējdarbībai tiek izsniegts bez galvotāja.

Uzņēmējdarbība ar sliktu kredītvēsturi

Lai varētu izlemt, vai konkrētajam uzņēmējam piešķirt aizdevumu vai tomēr nē, protams, tiek izvērtēta arī konkrētā kredītņēmēja kredītvēsture. Attiecīgi, ja pagātnē ir bijuši nenokārtoti darījumi, šādiem cilvēkiem ir mazāka iespēja saņemt aizdevumu. Aizdevējam ir ļoti svarīgi, lai kredīta maksājumi tiktu veikti laicīgi, tāpēc šis ir ļoti nozīmīgs faktors.

Protams, kā jau minējām, katrs gadījums tiek izvērtēts individuāli. Piemēram, ja uzņēmējam pagātnē bijušas negatīvas parādsaistības, bet tās visas ir tikušas apmaksātas, tad var gadīties arī tā, ka aizdevums tiek piešķirts. Savukārt, ja parādi tikuši nodoti parādu piedziņas uzņēmumiem, tad, visticamāk, aizdevums netiks piešķirts.

No cik gadiem pieejams aizdevums?

Katram aizdevējam ir savi noteikumi aizdevuma piešķiršanai. Ir aizdevēji, kuri piedāvā aizņemties uzņēmējdarbības uzsākšanai jau no 20 gadiem, tomēr ir arī tādi aizdevēji, kuri šo iespēju piedāvā no 23 gadu vecuma.

Šāds vecuma ierobežojums tiek uzstādīts ar mērķi, lai samazinātu dažādas nepārdomātas ieceres, kas visbiežāk ienāk prātā gados jaunākiem cilvēkiem.

Šie ir paši svarīgākiem faktori, kurus ņem vērā aizdevējs, izvērtējot to, vai piešķirt tev aizdevumu uzņēmējdarbības uzsākšanai. Ir svarīgi, lai tev būtu regulāri ienākumi, kā arī tiek izvērtēta tava kredītvēsture.

Aizdevējam ir svarīgi zināt, ka tev iespējams uzticēties, tāpēc tiek izvērtēti visi šie faktori. Arī tu noteikti nevēlētos aizdot naudu cilvēkam, ja nezinātu ne to, cik lieli ir viņa ikmēneša ienākumi, ne arī to, vai senāk viņš ir atmaksājis visas parādsaistības.

Kredīts uzņēmējdarbībai ir lielisks variants, ja esi pārliecināts, ka konkrētā ideja nesīs peļņu.

Protams, vienmēr jāpatur prātā arī tas, ka ideja var neīstenoties, tomēr kredīts būs jāatmaksā tik un tā, tāpēc aizdevums jāņem pārdomājot visus par un pret!