kredīts uzņēmumiem

Kredīta iespējas tavam uzņēmumam!

Uzsākt biznesu ne vienmēr ir tik vienkārši. Lai varētu kvalitatīvi uzsākt savu uzņēmējdarbību ir nepieciešams starta kapitāls, lai varētu iegādāties visu nepieciešamo tehniku un citas vajadzīgās lietas, lai varētu uzsākt pakalpojuma sniegšanu vai preču ražošanu.

Arī tad, ja uzņēmums jau sācis darboties, ir gadījumi, kad nepieciešami papildus naudas līdzekļi, lai varētu uzsākt paplašināšanos, iegādājoties papildus ražošanas tehniku. Šādos gadījumos ikvienam uzņēmējam ir pieejams kredīts uzņēmējdarbībai.

Latvijā ir vairāki aizdevēji, kas piedāvā šāda veida iespēju. Katram no tiem, protams, ir savi nosacījumi aizdevuma saņemšanai. Esam sagatavojuši informāciju par svarīgākajiem jautājumiem saistībā ar kredītu uzņēmējdarbībai.

Procentu likme

Aizdevums uzņēmējdarbībai ir ilgtermiņa kredīts gluži tāpat kā aizdevums nekustamā īpašuma iegādei, tāpēc tas tiek aplikts ar noteiktu procentu likmi. Katrs pieteikums tiek izskatīts individuāli, tāpēc arī katram uzņēmējam šī procentu likme var atšķirties.

Uzņēmēja īpašnieks – aizdevuma ņēmējs

Aizdevums uzņēmējdarbībai tiek izsniegts tikai tādā gadījumā, ja kredītņēmējs ir šī uzņēmuma īpašnieks vai līdzīpašnieks. Attiecīgi, ja kredītņēmējs nevar pierādīt savu saikni ar konkrēto uzņēmumu, tad šis aizdevums tiek atteikts. Lai varētu saņemt aizdevumu uzņēmējdarbībai, ir nepieciešams uzrādīt oficiālu dokumentu, kas pierāda šo saistību.

Ķīla un galvotājs

Kredīts uzņēmumiem tiek piešķirts tikai tādā gadījumā, ja tiek nodrošināta ķīla. Par ķīlu var kalpot nekustamais īpašums vai transportlīdzeklis. Tas viss atkarīgs no aizdevēja noteikumiem, kā arī naudas summas, kas nepieciešama kredītņēmējam.

Attiecīgi, jo lielāka naudas summa nepieciešama, jo lielākas vērtībai ķīlai ir jāuzrādās. Daži aizdevēji piedāvā arī kredītu bez ķīlas, bet tas notiek tikai tādā gadījumā, ja vēlamā kredīta summa ir maza. Visbiežāk kredīts uzņēmējdarbībai tiek izsniegts bez galvotāja.

Uzņēmējdarbība ar sliktu kredītvēsturi

Lai varētu izlemt, vai konkrētajam uzņēmējam piešķirt aizdevumu vai tomēr nē, protams, tiek izvērtēta arī konkrētā kredītņēmēja kredītvēsture. Attiecīgi, ja pagātnē ir bijuši nenokārtoti darījumi, šādiem cilvēkiem ir mazāka iespēja saņemt aizdevumu. Aizdevējam ir ļoti svarīgi, lai kredīta maksājumi tiktu veikti laicīgi, tāpēc šis ir ļoti nozīmīgs faktors.

Protams, kā jau minējām, katrs gadījums tiek izvērtēts individuāli. Piemēram, ja uzņēmējam pagātnē bijušas negatīvas parādsaistības, bet tās visas ir tikušas apmaksātas, tad var gadīties arī tā, ka aizdevums tiek piešķirts. Savukārt, ja parādi tikuši nodoti parādu piedziņas uzņēmumiem, tad, visticamāk, aizdevums netiks piešķirts.

No cik gadiem pieejams aizdevums?

Katram aizdevējam ir savi noteikumi aizdevuma piešķiršanai. Ir aizdevēji, kuri piedāvā aizņemties uzņēmējdarbības uzsākšanai jau no 20 gadiem, tomēr ir arī tādi aizdevēji, kuri šo iespēju piedāvā no 23 gadu vecuma.

Šāds vecuma ierobežojums tiek uzstādīts ar mērķi, lai samazinātu dažādas nepārdomātas ieceres, kas visbiežāk ienāk prātā gados jaunākiem cilvēkiem.

Šie ir paši svarīgākiem faktori, kurus ņem vērā aizdevējs, izvērtējot to, vai piešķirt tev aizdevumu uzņēmējdarbības uzsākšanai. Ir svarīgi, lai tev būtu regulāri ienākumi, kā arī tiek izvērtēta tava kredītvēsture.

Aizdevējam ir svarīgi zināt, ka tev iespējams uzticēties, tāpēc tiek izvērtēti visi šie faktori. Arī tu noteikti nevēlētos aizdot naudu cilvēkam, ja nezinātu ne to, cik lieli ir viņa ikmēneša ienākumi, ne arī to, vai senāk viņš ir atmaksājis visas parādsaistības.

Kredīts uzņēmējdarbībai ir lielisks variants, ja esi pārliecināts, ka konkrētā ideja nesīs peļņu.

Protams, vienmēr jāpatur prātā arī tas, ka ideja var neīstenoties, tomēr kredīts būs jāatmaksā tik un tā, tāpēc aizdevums jāņem pārdomājot visus par un pret!

Dainis Ivanovs

Mani sauc Dainis, un vēlējos šo blogu izveidot, jo uzskatu, ir nepieciešams vairāk vietu, kur cilvēki var izglītoties. Esmu aktīvs, mīlu savu ģimeni, un lepojos ar savu valsti, tas par mani dažos vārdos.