Kredīts – risinājums daudziem uzņēmumiem

Arī uzņēmumiem ir situācijas, kad neparedzētu apstākļu dēļ vajadzīgs finansiāls atbalsts. Uzņēmējiem tas ir īpaši būtiski, jo, neizmantojot iespējas īstajā brīdī, var zaudēt labu peļņu. Ne velti kredīts uzņēmumiem ir kļuvis par pieprasītu finanšu pakalpojumu gan lieliem, gan maziem uzņēmumiem.

Aizdevumi uzņēmumiem palīdz atrisināt gan īstermiņa finansiālās grūtības, gan arī palīdz gadījumos, kad nepieciešams veikt tūlītējas investīcijas, lai uzlabotu ražošanu, pilnveidotu uzņēmuma darbību vai lai izmantotu iespēju realizēt labu biznesa ideju.

Pat ļoti veiksmīgiem un lieliem uzņēmumiem var būt nepieciešams kredīts, lai, piemēram, paplašinātu uzņēmuma darbību un segtu tekošos izdevumus gadījumos, kad visi finanšu līdzekļi ir ieguldīti aprīkojumā un izejvielās.

Kas ir kredīts uzņēmumiem?

Kredīts juridiskām personām ir aizdevums, kas paredzēts uzņēmējdarbības atbalstam. Tāpat, kā jebkura kredīta, arī šī aizdevuma gadījumā kredītdevējs pārliecinās par kredītņēmēja maksātspēju, pieprasot pārskatu par uzņēmuma finanšu plūsmu, pēdējo gadu peļņas rādītājiem un kredītvēsturi. Dažiem kredītdevējiem var būt svarīgs arī kredīta mērķis, piemēram, swedbank kredīts uzņēmumiem dalās septiņos dažādos pakalpojumos, vadoties pēc tā, kādam nolūkam paredzēts izvēlētais aizdevums.

Aizdevums uzņēmumiem var būt nepieciešams ļoti dažādiem mērķiem, tostarp transportlīdzekļu vai aparatūras iegādei, investīcījām, regulāro maksājumu veikšanai vai īpašuma iegādei. Ja nepieciešami līdzekļi nelieliem tēriņiem, tad labs un ātrs risinājums var būt ātrais kredīts uzņēmumiem, ko piedāvā dažādi nebanku aizdevēji, bet, ja nepieciešamas lielākas summas ilgtermiņa investīcijām, tad drošāki un izdevīgāki ir banku piedāvājumi.

Kredītu mērķi un nepieciešamība

Kā jebkura kredīta gadījumā, jābūt ļoti apdomīgiem un jāizsver kredīta nepieciešamība, pat tad, ja plānots pavisam neliels patēriņa kredīts uzņēmumiem. Vēlams aizņemties tikai gadījumos, kad kredīts palīdzēs atrisināt problēmas vai uzlabos uzņēmuma darbību.

Biežākie iemesli, kādēļ uzņēmumi izvēlas noformēt kredītu:

  • jaunas biznesa idejas ieviešanai;
  • jauniem projektiem, kā piemēram, jaunu iekārtu iegādei vai mājas lapas izstrādei;
  • negaidītiem izdevumiem, piemēram, salūstot ražošanas iekārtām;
  • nodokļu nomaksai;
  • regulāro maksājumu segšanai.

Aizdevums jauniem uzņēmumiem

Bieži vien kredīts nepieciešams arī pavisam jauniem uzņēmumiem, lai uzsāktu uzņēmējdarbību, iegādātos iekārtas, un noīrētu telpas ar nepieciešamo aprīkojumu. Tā kā jauniem uzņēmumiem vēl nav stabilu ienākumu un finanšu pārskata, kas liecinātu par veiksmīgu uzņēmējdarbību, kā kredīta nodrošinājums var tikt pieprasīta arī komercķīla, nekustamais īpašums vai cita uzņēmuma galvojums, it īpaši, ja nepieciešams ilgtermiņa hipotekārais kredīts uzņēmumiem.

Prasības kredīta saņemšanai

Kā jebkurš aizdevums, arī kredīts jauniem uzņēmumiem tiek izsniegts tikai gadījumos, ja aizdevējs ir drošs par uzņēmuma finansiālo stabilitāti un tic uzņēmuma dzīvotspējai. Lai iegūtu kredītu, jauniem uzņēmumiem jāpierāda savas biznesa idejas aktualitāte, potenciāls un attīstības plāns, lai pārliecinātu, ka kredītsaistības tiks izpildītas tam paredzētajā laikā.

Tikko dibinātiem uzņēmumiem parasti tiek pieprasīta arī ķīla vai galvojums, jo kredīts uzņēmumiem bez ķīlas var tikt izsniegts tikai tad, ja uzņēmējs var uzradīt stabilu un pozitīvu ienākumu plūsmu.

Jaunas uzņēmējdarbības uzsākšana vienmēr ir riskanta, tomēr tieši šī iemesla dēļ  kredīts uzņēmumiem ir tik ļoti nepieciešams un pieprasīts, jo, lai uzņēmējdarbība tiktu pāri visiem šķēršļiem, ļoti bieži nepieciešams finansiāls atbalsts.

Dažreiz šis atbalsts vajadzīgs pašā sākumā, citreiz pēc vairākiem veiksmīgas darbības gadiem, citreiz – pavisam negaidīti. Tomēr, finansiāla palīdzība īstajā brīdī ir spējusi glābt daudzus uzņēmumus, kas tādējādi bankrota vietā ir veiksmīgi auguši un vēlāk divkāršojuši un trīskāršojuši savu peļņu.

Dainis Ivanovs

Mani sauc Dainis, un vēlējos šo blogu izveidot, jo uzskatu, ir nepieciešams vairāk vietu, kur cilvēki var izglītoties. Esmu aktīvs, mīlu savu ģimeni, un lepojos ar savu valsti, tas par mani dažos vārdos.